ניוזלטר ספטמבר 2017 תשע"ח

״עוד שנה ועוד שנה, הזמן הוא כמו גלגל ענק...״

 

ארגון DIR ישראל פותח שנה נוספת של עשייה ומאחל לכל ידידיו שנה נהדרת של התפתחות, עשייה מקצועית, הנאה ושפע של יצירתיות!

הגיעה‭ ‬עוד‭ ‬שנה‭ ‬אל‭ ‬סיומה‭ ‬ואנחנו‭ ‬שוב‭ ‬בפתחו‭ ‬של‭ ‬מעגל‭ ‬חדש‭ ‬שנפתח‭ ‬וסוגר‭ ‬מאחוריו‭ ‬שנה‭  ‬של‭ ‬עשייה‭ ‬מרובה, מספקת,‭ ‬מאתגרת‭ ‬וגם‭ ‬מהנה‭ ‬‮–‬‭ ‬וזה‭ ‬הרי‭ ‬הכי‭ ‬חשוב, לא‭?‬

נשתף‭ ‬אתכם‭ ‬מעט‭ ‬בהתבוננות‭ ‬לאחור‭ ‬על‭ ‬העשייה‭ ‬שלנו‭ ‬במהלך‭ ‬השנה‭ ‬החולפת‭ ‬ומייד‭ ‬אחריה,‭ ‬בתכניות‭ ‬שלנו‭ ‬לשנה‭ ‬שבפתח.

מהנעשה השנה

קורסי עקרונות

קיימנו השנה קורסי עקרונות נוספים בבאר שבע, ברעננה, בירושלים ובצפת.
אנו שמחים להיווכח כי מגיעים מתעניינים חדשים במודל ה-DIR ולצידם ותיקים יותר הממשיכים בתהליך ההכשרה שלהם. הורים, מטפלים ואנשי חינוך נפגשו לשלושה ימי למידה עשירים בתוכן תיאורטי ומעשי כאחד בכל תחומי ההתערבות עליהם מבוסס המודל. המשובים בסיום כל קורס טובים ומעודדים, והם אשר מחזקים אותנו להמשיך ולקיים את הקורס החשוב מאוד הזה!

למידע אודות קורס העקרונות שלנו היכנסו לקישור

ימי עיון:

המפגש בין מודל ה-DIR ומודלים פסיכודינמיים התאמה, עקרונות ודרכי יישום

ד״ר גיל פולי וטל בז הגיעו אלינו מארה״ב לימי למידה מרתקים ומעוררי מחשבה על החיבור שבין גישות פסיכו׳ – דינאמיות ומודל ה- DIR. בימים הללו השתתפו אנשי טיפול ופסיכולוגים בכירים מרחבי הארץ לצד אלו המצויים בתהליך ההסמכה של המודל. המשכנו ליצור עוד ועוד חיבורים בין ובתוך דיסציפלינות ונותרנו צמאים לעוד!

קורס הכשרה ייחודי באתיופיה

 "קפצנו לאתיופיה" בהזמנת אנשי חינוך מקומיים, בתמיכת השגרירות הישראלית באדיס אבבה ובעיקר, בעזרתם של ישראלים טובים בדרך בכדי ללמד את המודל גם שם! קבוצת מטפלות של הארגון העבירה בהתנדבות קורס עקרונות וקיימה הדרכה במסגרות חינוך באדיס אבבה למטפלים ואנשי חינוך. פגשנו אנשים שצמאים להבין יותר ולדעת כיצד לעבוד עם ילדים עם אוטיזם ונהננו מן האפשרות לתרום ולקדם ולו במעט, גם מחוץ לגבולות ארצנו הקטנטונת.
למתעניינים בימים שלנו באתיופיה, היכנסו להצצה בקישור:

נציגות בכנס בינלאומי בקפריסין

מנהלת הארגון יעל ברוק ביניא השתתפה והרצתה ביחד עם ד"ר שרינה וידר הוגת מודל ה-DIR בכנס בינלאומי ראשון על אוטיזם שנערך בקפריסין. הכנס בן חמישה ימים, עסק במחקר וטיפול באוטיזם ואליו הגיעו מגוון חוקרים ומטפלים מהמזרח התיכון ומרחבי העולם.

למתעניינים בתכנית הכנס היכנסו לקישור » 

פרופ' סימה גרבר מגיעה אלינו ליום עיון בחיפה

פרופ׳ סימה גרבר, קלינאית תקשורת מארגון Profectum האמריקאי הגיעה לארץ והעבירה יום עיון שהתקיים באוניברסיטת חיפה, אותו אירח החוג להפרעות בתקשורת באוניברסיטה. יום העיון נהגה בשיתוף בין ארגון DIR ישראל לבין האגודה הישראלית של קלינאיות התקשורת, בו השתתפו עשרות קלינאיות תקשורת אשר האזינו לחיבורים שפרופ׳ גרבר מיטיבה כל כך ליצור בין עבודת קלינאית התקשורת ומודל ה-DIR. בתום המפגש הוצג מקרה על ידי ד”ר אריאלה יוקל – קלינאית תקשורת, ובעקבותיו נערך דיון על ידי פאנל רב מקצועי של מטפלי DIR - ד”ר סימה גרבר, ד”ר יאנה פלג - פסיכולוגית ויעל ברוק ביניא מרפאה בעיסוק ומנהלת ארגון DIR ישראל.

היתה זו הזדמנות נוספת לחשיבה אינטגרטיבית ומעמיקה סביב התערבות טיפולית בילדים בעלי צרכים מיוחדים תוך הדלקת זרקור מיוחד על טיפול בתחומי התקשורת והשפה וההשפעות ההדדיות המתקיימות בין תחומים אלו ליתר תחומי התפקוד – הקוגניטיבי, הרגשי, הסנסו-מוטורי וכו׳...

סמינר ההכשרה ה-9

סמינר ההסמכה התשיעי שלנו היווה הזדמנות נוספת בה זכינו לפגוש ומקרוב את פרופ׳ גרבר ואיתה גם את ד״ר שרינה וידר הוגת מודל ה-DIR! שתיהן ליוו אותנו בימים המוצלחים בהם השתתפו למעלה מ-80 מטפלים ואנשי חינוך מרחבי הארץ. הן הגיעו במיוחד עבורנו מארה״ב וליוו את ימי הסמינר, העשירו אותנו בהרצאות נהדרות וכמובן השתתפו בהצגות המקרים! 

חתמנו את הסמינר התשיעי שלנו הקיץ עם עוד מטפלים ואנשי חינוך אשר סיימו את השלב השלישי ופניהם לכתיבת העבודה המסכמת!

הכנסו לאתר שלנו לצפייה ברשימת המטפלים המוסמכים המעודכנת. 

להצצה אל תכנית הסמינר היכנסו לקישור »

דו״ח הערכה לתהליך ההכשרה

דו״ח הערכה חיצונית שיזם הארגון במחלקת המחקר של בית איזי שפירא, ואשר מטרתו היתה להעריך את תהליך ההכשרה שלנו, מצא באמצעות שאלונים וראיונות עומק בקרב משתתפי הסמינר בשלבים שונים של התהליך, ממצאים משמחים ומספקים מאוד הן ביחס לתהליך, למדריכים, לאיכות ההדרכה ולתחושת הלמידה בסמינר עצמו ובתהליך ההסמכה כולו. בסיכום ההערכה נכתב בין היתר:
״תכנית ההכשרה של ארגון DIR ישראל היא תכנית מקיפה, ארוכת טווח, מושקעת מאוד ומקצועית, אשר באמצעותה נוספות בכל שנה מטפלות מוסמכות ומקצועיות שמביאות את בשורת המודל אל מסגרות הטיפול השונות בה הן עובדות ודרך העבודה לפי המודל, בסופו של תהליך, משפרות את איכות חייהם של ילדים על הספקטרום האוטיסטי ובני משפחתם״.
שביעות הרצון הגבוהה של הנשאלים ביחס לרמת ההדרכה, היחס, הלמידה והמענה המקצועי והגבוה הניתן בסמינר, נותנים לנו כוחות נוספים להמשיך בעשייה הכל כך חשובה הזו!

לסיום השנה הפקנו סרטון אשר מיועד להורים ומספר על מודל ה-DIR, על ייחודו ועל מהות הטיפול בו – הוא מסופר בעיקרו על ידי הורים ומטפלים, אלו, מן החוויה האישית של כל אחד מהם עם ילדו, במפגש עם העבודה במודל ואלו, מן ההתבוננות המקצועית בתיאורם את אפיוניו היחודיים של המודל ככזה המעניק משמעות מרכזית להורים ולמשפחות הילדים.
לסרטון לחצו כאן 

הפקת הסרטון חתמה את השנה החולפת שלנו וכעת פנינו לשנה החדשה אשר תהיה עמוסה בעשייה לא פחות מקודמתה.

מה צפוי לנו בשנה הקרובה?

הכנס ה-9 יתקיים ב24-25 בינואר 2018 בנושא:

משפחות

It’s family time!

סוגיות טיפוליות, תהליכים ואופקים במסגרת המשפחתית

הכנס יעסוק בסוגיות שבעבודה עם משפחות ובמעגלי התערבות נוספים בחיי המטופל, העומדת בבסיס המודל, בחשיבות המעורבות המשפחתית, במורכבויות השונות הכרוכות בכך ובתקווה שאותה היא מביאה. אל הכנס יצטרפו אנשי מחקר וטיפול מובילים בארץ ובעולם.

 

קורסי העקרונות שלנו ימשיכו להתקיים גם השנה בתל אביב, חיפה וירושלים.
בנוסף נקיים קורס ייחודי למטפלים ואנשי חינוך מבית לחם אשר מעוניינים ללמוד את המודל! 
המעוניינים לקבל מידע אודות מועדי הקורסים מוזמנים לשלוח אלינו במייל את שמם ואנו נשמח לעדכן!

צוות של מטפלות מהארגון צפוי להשתתף בכנס השנתי של ארגון ״פרופקטום״ האמריקאי שיתקיים בסוף אוקטובר. יעל ברוק ביניא וד״ר יאנה פלג עתידות לתת הרצאה שכותרתה

 The hidden meanings of repetitive behaviors – a window into the child’s inner world through a multidisciplinary perspective

ההרצאה תעסוק במשמעות של התנהגויות חזרתיות, ובהיותן חלון לעולמו הפנימי של הילד.  

לתכנית הכנס

במהלך השנה נקיים מפגש ייחודי למטפלים ואנשי חינוך שסיימו את השלב השלישי בתהליך ההסמכה. מטרתו של מפגש זה לחשוב ביחד על טיפול ועל הדרכה על מנת לתמוך במטפלים אשר עוסקים בהדרכה וליצור בהירות סביב מגוון סוגיות כמו דרישות ממטפלים בשלבים שונים של הדרכה ועוד.

השנה יתקיים הכנס הבינלאומי השני בקפריסין. יעל ברוק-ביניא מנהלת הארגון  וד״ר  עליזה ויג, ישתתפו וירצו השנה בכנס.

לתכנית הכנס 

את השנה יחתום כבכל שנה סמינר ההכשרה העשירי שלנו! זו התרגשות גדולה לחתום בכך את הניוזלטר החגיגי שלנו. העגלה הגדולה שלנו כבר מלאה במאות מטפלים המצויים בתהליך ההכשרה ובעשרות אשר כבר סיימו אותו והוסמכו להדרכה במודל המופלא הזה.

הדרכות

לאלו מכם המחפשים הדרכה, ברחבי הארץ מצויים מגוון מטפלים מוסמכים להדרכה. במהלך השנה יפתחו אותם מדריכים קבוצות הדרכה פרטיות שונות ברחבי הארץ. מטפלים אשר מעוניינים להצטרף לקבוצות ההדרכה יוכלו למצוא פרטים באתר הארגון. 

לקבוצות הדרכה לחצו כאן

"...עוד שנה ועוד שנה
הזמן הוא גלגל ענק 
ומחר עוד יום שממרומיו 
נדאה למרחק"